در حال بارگذاری ...
 • آخرین اخبار

   
 • انجام ۳۶درصد ترانزیت ورودی کالا از استان‌ هرمزگان


  با توجه به قرار گرفتن بندرعباس در کریدور مهم بین المللی و ترانزیتی جنوب - شمال، سالانه مقادیر زیادی از کالاها و مواد مصرفی به کشورهای آسیای شمالی و اروپا از این مرز ترانزیت می شود.

  به گزارش پایگاه اطلاع رسانی Iranway ، مدیرکل حمل و نقل و پایانه های استان هرمزگان با بیان اینکه ترانزیت کالا در ۲ ماهه سال جاری در کشور ۴۱ درصد کاهش داشته است گفت: بندرعباس فعال‌ترین مرز ترانزیتی کشور است.

  علیرضا مجرد صبح امروز با اشاره به ترانزیت حدود 1339 هزار تن کالا از کشور در 2 ماهه سال 95  اظهارداشت: این مقدار نسبت به مدت مشابه سال قبل 41 درصد کاهش داشته است. طبق ارزیابی جدید سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای، این میزان جا به جایی کالا موجب شده است تا بندرعباس از بین 22 مرز زمینی و 10 مرز آبی کشور فعال ترین مرز ترانزیتی انتخاب شود.

  مدیرکل حمل و نقل و پایانه های استان هرمزگان با تاکید بر اینکه این مرز با اختصاص 36 درصد از ترانزیت ورودی کالا به خود ، پرکارترین مرز در بین 32 مرز کشور شناخته شد گفت: با توجه به قرار گرفتن بندرعباس در کریدور مهم بین المللی و ترانزیتی جنوب - شمال، سالانه مقادیر زیادی از کالاها و مواد مصرفی به کشورهای آسیای شمالی و اروپا از این مرز ترانزیت می شود.

  مجرد با اشاره به جابه جایی بیش از 488 هزارتن کالا طی دوماهه سالجاری از مرز بندرعباس تصریح کرد: در این مدت 487هزار و 736 تن کالا به بندرعباس وارد و به دیگر مرزهای کشور ترانزیت شده که مواد سوختی، انواع پنبه، محصولات کشاورزی، مواد غذایی و مصالح ساختمانی بیشترین کالاهای ترانزیت شده از بندرعباس است.

  وی بندر امام، بازرگان، دوغارون و لطف آباد را فعال ترین مرز در ترانزیت خروج کالا از کشور عنوان کرد و ابرازداشت: 75 هزار و806 تن کالا در ترانزیت خروجی از مرز بندرعباس خارج شده است.

  مدیرکل حمل و نقل و پایانه های هرمزگان در پایان، مرزهای پرویزخان، بازرگان، لطف آباد و سرخس را از دیگر مرزهای فعال کشور در زمینه ترانزیت ورود کالا نام برد و گفت: 74 درصد از حجم کل ترانزیت ورود کالا در کشور از طریق مرزهای نام برده شده صورت گرفته و تنها 26 درصد به سایر مرزهای کشور تعلق یافته است.
  مطالب مرتبط

  تشریح نقش راه آهن در حمایت از کالا و تولیدات ایرانی

  تشریح نقش راه آهن در حمایت از کالا و تولیدات ایرانی

  در حال حاضر تولید کنندگان کشورمان معتقد هستند که صنعت کشور جوابگوی تولید ریل است و می توانند در تولید لکوموتیو و واگن با صنعت گران خارجی رقابت کنند از این رو نگاهمان برای تامین ریل باید به تولیدات داخلی باشد .

  |

  تمجید هند از کیفیت بالای جاده‌های ایران

  تمجید هند از کیفیت بالای جاده‌های ایران

  راه‌اندازی این کریدور موجب رونق اقتصادی و توسعه کشورهای پیرامون می‌شود . همچنین به اشتغال‌زایی ، توسعه اقتصادی و روابط تجاری کشورهای عضو کمک می‌کند .

  |

  نظرات کاربران