در حال بارگذاری ...
 • جابجایی 10 هزار نفر توسط ناوگان اتوبوسرانی بوشهر


  روزانه 10 هزار نفر و در زمان بازگشایی مدارس 17 هزار نفر از ناوگان حمل و نقل عمومی شهر بوشهر استفاده می‌کنند.

  به گزارش پایگاه اطلاع رسانی Iranway ، نایب‌ رئیس شورای شهر بوشهر بابیان اینکه زنگ خطر برای سازمان اتوبوسرانی بوشهر به صدا در آمده و شرایط حمل و نقل عمومی شهر بوشهر بحرانی است، گفت: روزانه 10 هزار نفر توسط ناوگان اتوبوسرانی شهر بوشهر جابجا می‌شوند.

  مهرزاد آسایش صبح امروز در نشست شورای شهر بوشهر، با بیان اینکه دسترسی به حمل و نقل ایمن، راحت و کم‌هزینه حق طبیعی هر شهروند محسوب می‌شود و همین مسأله کیفیت زندگی در مناطق شهری را مشخص می‌کند، اظهار داشت: در شورای چهارم کمک‌های خوبی به سازمان اتوبوسرانی بوشهر شده و بدهی‌های این سازمان به یک‌چهارم رسیده اما این سازمان به دلیل خدماتی بودن خود با مشکلات زیادی مواجه است.

  وی در ادامه افزود: از 62 دستگاه اتوبوس 22 دستگاه از رده خارج هستند و نیاز به تعمیرات اساسی دارند و فقط 40 اتوبوس در ناوگان حمل و نقل عمومی در حال خدمت‌رسانی هستند که این جوابگوی نیاز شهروندان بوشهری نیست. در حالی که عمر مفید اتوبوس در ناوگان حمل و نقل عمومی 5 سال است اما دو سوم اتوبوس‌های سازمان اتوبوسرانی بوشهر بالای دوازده سال عمر دارند و ضرورت نوسازی ناوگان حمل و نقل عمومی شهر بوشهر ضروری است. روزانه 10 هزار نفر و در زمان بازگشایی مدارس 17 هزار نفر از ناوگان حمل و نقل عمومی شهر بوشهر استفاده می‌کنند که نیاز به صد دستگاه  اتوبوس برای خدمات‌رسانی است که 40 اتوبوس فعلی که شرایط خوبی ندارند جوابگوی شهروندان بوشهری نیست.

  وی افزود: با توجه به شرایط مدیریت بحران در ناوگان اتوبوسرانی و تعداد اتوبوس محدودی که در حال فعالیت هستند باید با تصمیمات و برنامه‌های جامع و حمایت جدی دولت، از بروز مشکلات نه‌تنها فقط برای شهرداری بلکه به جهت کمک به ترویج حمل و نقل عمومی، کاهش ترافیک و مصرف سوخت و همچنین کاهش اتلاف وقت مردم است، جلوگیری کرد.
  مطالب مرتبط

  دستور رئیس‌جمهور به وزیر صمت برای ترخیص ۲۰۰۰ دستگاه کامیون معطل مانده در گمرک

  دستور رئیس‌جمهور به وزیر صمت برای ترخیص ۲۰۰۰ دستگاه کامیون معطل مانده در گمرک

  کامیون‌ها توسط شرکت‌ها وارد شده است و منشأ ارز آن هم داخلی نیست . شرط ترخیص هم کسب گواهی استاندارد ، ایمنی ، کیفیت آلایندگی و خدمات پس‌از فروش است که تمام این موارد کسب شده و کامیون‌ها برای ترخیص ممانعتی از این نظر ندارد . همچنین در قبال هر کامیون وارداتی باید شرکت‌های ...

  |

  نظرات کاربران