در حال بارگذاری ...
 • آخرین اخبار

   
 • هزینه قرارداد خرید ایرباس‌ها به عهده ایران نیست


  به طور قطع تحریم‌های بانکی در قرارداد با ایرباس موضوعیت ندارد چراکه اعتبار این قرارداد از طریق فاینانس تامین خواهد شد .

  به گزارش پایگاه اطلاع رسانی Iranway ، اصغر فخریه کاشان قائم مقام وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه امکانات بانکی برای پرداخت هزینه خرید هواپیماها وجود دارد و اصلا قرار نیست هزینه این قرارداد را ایران پرداخت کند، گفت: پیش بینی می‌کنیم تا پایان ماه ژوئن، OFAC مجوز فروش هواپیما را صادر کند.

  اصغر فخریه کاشان با بیان اینکه مشکلات بانکی در قرارداد خرید ایرباس‌ها هنوز جدی نشده است و این مشکل مطرح نیست و مانعی برای قرارداد خرید هواپیماها نیست، اظهار داشت: اگرچه مذاکراتی در این باره داشتیم اما تصور نمی‌کنیم که مشکلات بانکی مانعی بر سر راه انعقاد قرارداد خرید ۱۱۸ فروند هواپیما از ایرباس باشد.

  وی با اشاره به ادعاهایی مبنی بر اینکه مشکلات بانکی، قرارداد خرید ایرباس‌ها را تهدید می‌کند، ادامه داد: اول این که امکانات بانکی برای پرداخت هزینه خرید این هواپیماها وجود دارد و دوم اینکه اصلا قرار نیست هزینه این قرارداد از ایران پرداخت شود که نگران این موضوع باشیم. طبق توافق‌ها این هزینه‌ها را شرکت اجاره دهنده هواپیما تامین می‌کند. به طور قطع تحریم‌های بانکی در قرارداد با ایرباس موضوعیت ندارد چراکه اعتبار این قرارداد را از طریق فاینانس تامین خواهیم کرد.

  فخریه کاشان به ایلنا گفت: در حال حاضر منتظر اتمام مذاکرات قراردادی هستیم که در جریان است و با صدور مجوز اوفک برای فروش هواپیما به ایرباس، پروسه انعقاد قرارداد و تحویل هواپیماهای جدید شروع می‌شود. پیش‌بینی‌ می‌کنم تا پایان ماه ژوئن مذاکرات قراردادی به پایان برسد و تا آن زمان هم اوفک مجوز فروش هواپیما را صادر می‌ کند.

  فخریه کاشان درباره صحبت‌های اخیر مدیر فروش ایرباس مبنی بر اینکه  اگر ایران فکری برای بندهای مالی قرارداد خود نکند، فروش هواپیما لغو خواهد شد، گفت: معتقدم می‌خواهند با این اظهارات فشاری را بر روی دولت خود بگذارند که دولت‌ها هم روند پروسه صدور مجوز و مذاکرات نهایی را سریع تر انجام دهند و این اظهارات بیشتر یک شو و نمایش است.

   
  مطالب مرتبط

  آشنایی با هواپیمای ایرباس A۳۳۰-۲۰۰

  آشنایی با هواپیمای ایرباس A۳۳۰-۲۰۰

  ایرباس A۳۳۰-۲۰۰ در حداکثر چینش صندلی خود توانایی حمل ۴۰۶ نفر را دارد ، اما ایرلاین‌ها معمولا از این ظرفیت استفاده نمی‌کنند . استفاده از صندلی‌های راحت‌تر و چینش صندلی در دو کلاس تجاری و اقتصادی باعث می‌شود تعداد صندلی‌ها در این هواپیما معمولا کمتر از حداکثر ظرفیت آن باشد .

  |

  متحمل شدن خسارات جدی با عدم تحویل هواپیما به ایران

  متحمل شدن خسارات جدی با عدم تحویل هواپیما به ایران

  پس از امضای برجام ، ایران ایر دویست فروند هواپیما سفارش داد که قرار شد ۲۰ فروند آن توسط ای.تی.آر تحویل داده شود . این شرکت که تحت مالکیت مشترک ایرباس و «لئوناردو» ایتالیا قرار دارد ، تاکنون هشت فروند از این هواپیماها را به ایران تحویل داده است .

  |

  احتمال ورود چند فروند هواپیمای ATR تا سه ماه آینده

  احتمال ورود چند فروند هواپیمای ATR تا سه ماه آینده

  شرکت فرانسوی – ایتالیایی ای. تی. آر اعلام کرده است که تعدادی هواپیما می‌تواند در طول سه ماه آینده به ایران ایر تحویل دهد و در حال تامین اعتبارات برای تحویل هواپیماهای ای. تی.آر هستیم .

  |

  نظرات کاربران