در حال بارگذاری ...
 • آخرین اخبار

   
 • آخرین وضعیت بدهی ایرلاین‌ها به شرکت فرودگاه‌ها


  براساس ماده ۳۶ الحاقی شرکت فرودگاه‌ها اجازه این را خواهد داشت که طلب خود را به‌طور مستقیم از حساب شرکت‌های بدهکار بردارد.

  به گزارش پایگاه اطلاع رسانی Iranway ، با ابلاغ قانون دائمی شدن احکام برنامه‌های توسعه و نهایی شدن ماده ۳۶ الحاقیه به آن شرکت فرودگاه‌ها توان این را خواهد داشت که طلب‌های خود را از ایرلاین‌های بدهکار به شکل مستقیم از حساب آنها برداشت کند و دیگر حتی نیازی به مراجعه به مراجع قضایی وجود ندارد.

  رحمت‌الله مه‌آبادی - مدیر عامل شرکت فرودگاه‌های کشور، درباره‌ آخرین وضعیت پیگیری بدهی‌های معوق ایرلاین‌ها به شرکت فرودگاه‌ها اظهار کرد: با توجه به این‌که صنعت هوانوردی کشور جزو به‌روز ترین صنایع به حساب می‌آید و اخیرا طرح‌هایی بسیار مهم مانند آزاد‌سازی نرخ بلیت در آن کلید خورده و اجرایی شده است، کلیه رفتارهای ما دراین حوزه نیز باید حرفه‌ای باشد و این موضوع چه از سوی شرکت فرودگاه‌ها وچه از سوی ایرلاین‌ها باید رعایت شود.

  وی ادامه داد: پس از آنکه آزاد‌سازی اتفاق افتاد دیدیم که نه تنها مشکلی در بازار به وجود نیامد که حتی تنوع در قیمت‌ها افزایش یافته و در برخی مواقع قیمت از گذشته نیز پایین‌تر آمد. پس از این اتفاق شرکت فرودگاه‌ها در جلساتی که با ایرلاین‌های کشور داشت، وضعیت بدهی‌ها را به‌طور دقیق مشخص کرد و فضایی از تعامل را به وجود آورد.

  مدیر عامل شرکت فرودگاه‌های کشور با بیان این که در حال حاضر تمام هزینه‌های جاری شرکت‌های هواپیمایی به شکل نقدی پرداخت می‌شود، گفت: پس از انجام این تعامل بسیاری از شرکت‌ها نسبت به مشخص کردن ابعاد بدهی‌های خود اقدام کرده و با قسط بندی و یا پرداخت نقدی آنها بخشی از رقم این بدهی‌ها را سبک کردند.

   

   

  به گفته مه‌آبادی درصدی کمی ازایرلاین‌ها باقی ماندند که متاسفانه با وجود آنکه دولتی نیستند، گمان به دولتی بودن می‌کنند و این موضوع بازپرداخت بدهی‌ها را با دشواری روبه‌رو کرده است.

  وی با بیان این‌که تصویب قانون تهاتر ارتباطی با شرکت فرودگاه‌ها و طلب‌های معوق این شرکت ندارد، اظهار کرد: این قانون در شرایطی ایجاد می‌شود که یک شرکت در حوزه‌ای از دولت طلب داشته و در حوزه‌ای دیگر بدهکار باشد. این به هیچ عنوان برای شرکت فرودگاه‌ها صدق نمی‌کند، زیرا نه تنها ما بدهی به دولت نداریم که حتی از دولت طلبکار نیز هستیم. از این‌رو قانون تهاتر درباره‌ی بدهی‌های شرکت فرودگاه‌ها صدق نمی‌کند . ما در این بین پیشنهادهایی مطرح کردیم تا در صورت امکان مانند دیگر شرکت‌های طلبکار که اوراق خزانه منتشر می‌کنند، شرکت فرودگاه‌ها نیز از این امکان بهره‌مند شوند که البته تاکنون این مجوز صادر نشده است.

  مه‌آبادی با اشاره به ابزارهای قانونی که اخیرا در اختیار شرکت فرودگاه‌ها قرار گرفته، ادامه داد: براساس ماده ۳۶ الحاقی شرکت فرودگاه‌ها اجازه این را خواهد داشت که طلب خود را به‌طور مستقیم از حساب شرکت‌های بدهکار بردارد. با اجرایی شدن این لایحه و البته ابلاغ قانون دائمی شدن احکام برنامه‌های توسعه به‌طور کامل مشکل این بدهی‌ها حل شده و شرکت فرودگاه‌ها می‌تواند پس از درخواست رسمی طلب خود را از حساب ایرلاین‌ها برداشت کند.

  مدیر عامل شرکت فرودگاه‌های کشور در پایان با بیان این‌که ابلاغ این قانون نیاز به مراجعه به مراجع قضایی را برطرف خواهد کرد، تاکید کرد: ما تمام تلاش خود را کرده‌ایم که با تعامل با ایرلاین‌های بدهکار کار را به جایی نرسانیم که اقدامات یک طرفه انجام شود، اما در صورتی که تعداد معدود ایرلاین‌های باقی‌مانده رویه خود را درباره پرداخت بدهی‌هایشان اصلاح نکنند شرکت فرودگاه‌ها مجبور می‌شود از ابزارهای قانونی خود استفاده کند.

   
  مطالب مرتبط

  اثبات عدم وقوع تخلف در خرید هواپیمای فلایت چک

  اثبات عدم وقوع تخلف در خرید هواپیمای فلایت چک

  موردکاوی و تحلیل این اتهام زنی و لوازم جانبی آن، از جمله انتشار اسناد کاملاً محرمانه حساس‌ترین و استراتژیک‌ترین خرید صنعت هوانوردی کشور در رسانه‌ها ، با تکیه بر دعاوی نماینده یک شرکت انگلیسی رقیب، که در جای خود محترم است ، باید در فرصتی مناسب توسط متولیان امور امنیتی کشور ...

  |

  تلاش چشمگیر متخصصان ایرانی در بومی‎سازی فناوری‎های صنعت فرودگاهی

  تلاش چشمگیر متخصصان ایرانی در بومی‎سازی فناوری‎های صنعت فرودگاهی

  مدیران شرکت در پاسخ به فرمان نوروزی مقام معظم رهبری و در اجرای سیاست‎های دولت تدبیر و امید بنا دارند تا با همکاری معاونت محترم علمی و فناوری ریاست جمهوری و با ساختار و ساز و کاری جدید و بسیج هدفمند و ساختمند جامعه دانشوران ، کارآفرینان و متخصصان کشور برای تمرکز بر بومی‎سازی ...

  |

  اقدامات مؤثر شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری هوایی ایران در دولت دوازدهم

  اقدامات مؤثر شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری هوایی ایران در دولت دوازدهم

  اعلام آمادگی در جهت صدور خدمات مهندسی ترافیک هوایی(ATM) و مهندسی ارتباطات و ناوبری هوایی (CNS) و یا پذیرش پروازهای عبوری از فضای افغانستان در مسیر آسیای جنوب شرق به اروپا در صورت بسته شدن فضای این کشور

  |

  نظرات کاربران