در حال بارگذاری ...
 • آخرین اخبار

   
 • میزبانی ​فرودگاه آبادان از مسافران عراقی


  حضور گسترده هواپیماهای همه ایرلاین‌ها در این فرودگاه به دلیل پیک سفرهای تابستانی و استقبال عراقی‌ها از سفر هوایی به مقاصد تهران و مشهد است.

  به گزارش پایگاه اطلاع رسانی Iranway ، مدیر فرودگاه آبادان گفت : با شروع فصل تابستان مسافران عراقی از فرودگاه آبادان برای سفر به مشهد و تهران استقبال ویژه‌ای می‌کنند به طوری که طی این ایام رکورد جدیدی برای این فرودگاه به ثبت می‌رسد.

  غلامرضا دهقانی‌زاده درباره برنامه‌های پروازی فرودگاه آبادان توضیح داد: در سال 94 نسبت به سال 93 میزان جابجایی مسافر 29 درصد و تعداد پروازها 35 درصد رشد داشتند. همچنین در مردادماه 93 تعداد 290 پرواز صورت گرفت در حالی که در مردادماه سال 94 تعداد 530 پرواز در این فرودگاه برقرار شد.

  وی ادامه داد: برای امسال درصدد افزایش تعداد پروازهای فرودگاه آبادان هستیم و در این زمینه با شرکت‌های آسمان و زاگرس رایزنی کردیم. هواپیمای ایرلاین‌هایی مانند تابان و آتا که به طور معمول در این فرودگاه نشست و برخاست ندارند، در تابستان حاضر می‌شوند و به مسافران خدمات می‌دهند. حضور گسترده هواپیماهای همه ایرلاین‌ها در این فرودگاه به دلیل پیک سفرهای تابستانی و استقبال عراقی‌ها از سفر هوایی به مقاصد تهران و مشهد است.

  وی یادآور شد: اکنون 110 پرواز هفته‌ای در این فرودگاه به مبادی و مقاصد مشهد، اصفهان، شیراز، بندرعباس، تهران، شارجه و کویت برقرار می‌شود و تعداد پروازهای ماهانه این فرودگاه حدود 400 تا 450 است در حالی که قطعا با شروع تعطیلات تعداد پروازهای این فرودگاه افزایش می‌یابد.
  مطالب مرتبط

  نظرات کاربران