در حال بارگذاری ...
 • آخرین اخبار

   
 • ناسا در حال آزمایش سیستم کنترل ترافیک هواپیماهای بدون سرنشین

  ناسا در حال آزمایش سیستم کنترل ترافیک هواپیماهای بدون سرنشین

  ناسا در حال آزمایش سیستم کنترل ترافیک هواپیماهای بدون سرنشین.

  حتی اگر حدود ۵۰ درصد از شرکت هایی که تمایل به داشتن هواپیما بدون سرنشین در حریم هوایی آمریکا دارند موفق باشند، خطوط هوایی این کشور به زودی بسیار شلوغ تر از آنچه این روزها شاهد آن هستیم خواهد شد. برای اجتناب از ترافیک و برخورد در ارتفاعات، چندیست ناسا در حال کار بر روی پروژه مدیریت ترافیک هوایی می باشد و امروز به نقطه تست این سیستم رسیده تا بتواند باز خوردی از چگونگی انجام وظیفه سیستم در مدیریت پرواز ها در سطح کشور بگیرد.

  تعداد زیادی از شرکت هایی که قصد دارند از این هواپیما ها به عنوان سیستم ارسال کالا استفاده کنند منتظر آن هستند که ببینند این سیستم چگونه از پس این عملیات بر خواهد آمد. گوگل ،آمازون و والمارت از این دسته می باشند.

  در طی سال گذشته تعداد اندکی از طرح های مشابه توسط شرکت هایی چون آمازون تدوین و ارائه شد که به صورت عمومی ایده این طرح ها در این است که حریم هوایی پایین تر از ۱۵۲ متر به این هواپیماهای خودران اختصاص خواهد یافت. در این قسمت از حریم هوایی می توان کانال های مختلفی برای به پرواز در آمدن چند منظور هواپیما ها ایجاد کرد به طور مثال هواپیماهایی که به منظور سرگرمی اوج خواهند گرفت و آنهایی که وظیفه تحویل کالا را بر عهده دارند. ناسا معتقد است که راه حل نهایی همچنین می تواند پیشرفت هایی را در کنترل ترافیک در سطح زمین بوجود بیاورد.

  امروز برای اولین بار این سازمان سیستم خود را تحت آزمایش قرار داده است که با پرواز همزمان ۲۴ هواپیما از سایت های تایید شده توسط اداره هوانوردی فدرال، اداره کنترل ناسا نظاره گر رفتار این هواپیماها خواهد بود. با وجود همچین سیستمی خلبانان می توانند خارج از ناسا کنترل انواع مختلفی از هواپیما ها را در دست بگیرند .

  این سیستم هنوز روزهای ابتدائی خود را سپری می کند که ناسا از نتایج آزمایشات انجام شده برای پیشبرد این تکنولوژی به همراه سازمان هوانوردی فدرال استفاده خواهد کرد. مراحل بعدی این آزمایشات در سال آتی به انجام خواهد رسید که شامل پرواز در مناطق شلوغ و چگونگی پرواز و حفظ ایمنی در کنار سایر هواپیماها خواهد بود.
  مطالب مرتبط

  همکاری ناسا و اوبر در توسعه پروژه UberAir

  همکاری ناسا و اوبر در توسعه پروژه UberAir

  همزمان با اعلام همکاری ناسا و اوبر ، این کمپانی حمل و نقل اعلام کرده است که تا سال ۲۰۲۰ تاکسی‌های هوایی پروژه UberAir با پرواز و فرود به صورت عمودی ، بر روی سقف ساختمان‌هایی از پیش تعیین شده ، شروع به جابه‌جایی مشتریان شرکت خواهند کرد .

  |

  نظرات کاربران