در حال بارگذاری ...
 • اعجاب غرب از پیشرفت‌های ایران در صنعت هوانوردی


  به روز رسانی و آموزش‌های تخصصی نیروی انسانی در بخش هوانوردی و فرودگاهی برای کشور یک ضرورت به شمار می آید.

  به گزارش پایگاه اطلاع رسانی Iranway ، رئیس سازمان هواپیمایی کشوری با بیان اینکه صنعت هوانوردی کشور ما از نیروهای مجرب برخوردار است گفت: در پسابرجام فرصت برای به‌روز رسانی آموزش‌های تخصصی در حمل ونقل هوایی به وجود آمده‌ است.

  علی عابدزاده امروز سه‌شنبه ۳۱ فروردین در سمینار بررسی فرصت‌های همکاری ایران و فرانسه در زمینه‌های آموزش عالی و آموزش‌های تخصصی در حوزه هوانوردی ایران گفت: صنعت هوانوردی کشور ما از نیروهای مجرب و خوبی برخوردار است٬ به طوری که توانسته‌ایم در بخش توانمندی نیروها دستاوردهای بزرگی به دست آوریم. همین امروز غربی‌ها از اینکه ما در طی ۳۰ سال اخیر چگونه توانسته‌ایم هواپیما را با استانداردهای روز دنیا پرواز دهیم تعجب می‌کنند ولی ما توانسته‌ایم این کار را با تکیه بر نیروهای خود انجام دهیم.

  وی با بیان اینکه پس از اتفاق‌های اخیر بین‌المللی و توسعه روابط سیاست‌خارجی کشور در پسابرجام فرصت برای به‌روز رسانی آموزش‌های تخصصی در حمل ونقل هوایی به وجود آمده و ما می‌توانیم با تعامل قوی با کشورهای پیشرفته این آموزش‌ها را به روزرسانی کنیم.

   

   

  معاون وزیر راه و شهرسازی با یادآوری اینکه صنعت حمل ونقل هوایی یک صنعت بین المللی است افزود: قوانین و مقررات این صنعت در همه جای این دنیا یکسان است و لازم است که در این صنعت ما با دنیا تعامل داشته باشیم.

  عابدزاده با اشاره به توسعه روزافزون حمل ونقل هوایی در دنیا گفت: به روز رسانی و آموزش‌های تخصصی نیروی انسانی در بخش هوانوردی و فرودگاهی برای کشور یک ضرورت به شمار می آید. فرانسه نیز امکانات بسیار خوبی در بخش‌های آموزشی دارد و یکی از مسائلی که قرار است با فرانسوی‌ها دنبال شود آموزش‌های تخصصی نیروی انسانی در حوزه هوایی و تعاملات آموزشی میان دو کشور است. فرانسوی‌ها در صنعت هوانوردی دنیا دارای قدمت فعالیت طولانی و بسیاری هستند  و به همین منظور ما از آنان دعوت کردیم که با حضور در دانشکده صنعت هواپیمایی کشوری همکاری‌های خود را با ایران در زمینه آموزشی گسترش دهند.

  در ادامه این مراسم محمد خداکرمی با اشاره به ساختارهای صنعت هوانوردی ایران اظهار کرد: با فعالیت مراکز آموزشی طی چند سال اخیر پیشرفت های خوبی در این حوزه حاصل شده است که لازم است این روند با تعامل بیشتر با کشورهای دارای سابقه در این زمینه ادامه یابد. صنعت هوانوردی در سال‌های اخیر رشد و توسعه پیدا کرده و ما در نظر داریم این روند را گسترش دهیم به طوریکه یکی از برنامه‌های ما افزایش ظرفیت فرودگاه امام از جابه جایی ۶ میلیون مسافر در سال به ۳۰ میلیون مسافر است. برای توسعه صنعت هوانوردی نیازمند همکاری بیشتر با کشورهای پیشرفته هستیم تا بتوانیم سرویس‌ها وخدمات بهتری متناسب با سرویس‌های جهانی به مسافران ارائه دهیم.

   
  مطالب مرتبط

  انجام استعلام و پایش مسافران کرونایی در حمل و نقل هوایی طی ۲ مرحله

  انجام استعلام و پایش مسافران کرونایی در حمل و نقل هوایی طی ۲ مرحله

  اگر فرد به کرونا مبتلا بوده و دوران زمانی مورد نظر را نگذرانده باشد کد وی قرمز می شود و امکان صدور بلیت برای این مسافر وجود ندارد اما اگر فردی مبتلا نباشد کد وی سبز می شود و مجاز به خرید بلیت است .

  |

  بازدید معاون هوانوردی سازمان هواپیمایی کشوری از روند غربالگری مسافران کرونایی در فرودگاه مهرآباد

  بازدید معاون هوانوردی سازمان هواپیمایی کشوری از روند غربالگری مسافران کرونایی در فرودگاه مهرآباد

  ابتدا در زمان فروش بلیت ، وضعیت مسافر از طریق اتصال به بانک اطلاعاتی بیماران مبتلا به کرونا در وب سرویس ماسک وزارت بهداشت استعلام گرفته شده و در صورت ابتلا مسافر به کرونا ، بلیت صادر نمی شود .

  |

  نظرات کاربران