در حال بارگذاری ...
 • ساخت شهرک حمل و نقل در تهران


  هم اکنون بهره برداری از فاز نخست شهرک در انتظار افتتاح پل دسترسی شهرک است که از سوی سازمان راهداری و حمل ونقل استان تهران درحال احداث است.

  به گزارش پایگاه اطلاع رسانی Iranway ، رئیس کانون انجمن های صنفی کارفرمایان موسسات، شرکتها و حمل ونقل داخلی کالای کشور گفت: فاز نخست شهرک حمل ونقل تهران در نیمه اول امسال به بهره برداری می رسد.

  حسین احمدی زاده افزود: شهرک حمل ونقل تهران در زمینی به وسعت 300 هکتار در سه فاز طراحی شده است و 320 شرکت و موسسه حمل ونقل فعال در شهر تهران را در خود جای خواهد داد. این شهرک ظرفیت پذیرش روزانه 10 هزار کامیون را خواهد داشت که در فاز نخست این شهرک 79 شرکت و در فازهای دو و سوم 230 شرکت و موسسه حمل و نقل کالا مستقر خواهد شد .

  احمدی زاده با بیان اینکه هم اکنون 130 شرکت کار اجرایی احداث دفاتر خود در این شهرک را آغاز کرده اند گفت : میزان پیشرفت فیزیکی در فاز نخست این شهرک 70 درصد و در فاز دوم 30 درصد است و عملیات تسطیح اراضی فاز سوم این شهرک نیز به اتمام رسیده است.هم اکنون 3 هزار خط تلفن آماده واگذاری است و امکانات آب و برق مورد نیاز نیز تامین شده است. این شهرک نخستین شهرک حمل و نقل است که به صورت ترکیبی از الگوی سنتی و مدرن حمل و نقل ایران طراحی شده است . ارتباط رانندگان با موسسات و شرکتهای حمل ونقل یکی از ضرورت های صنعت حمل ونقل در ایران است و از دیرباز این ارتباط سنتی وجود داشته به گونه ای که صاحبان موسسات حمل ونقل رانندگان را در کامیون های ملکی خود سهیم می کردند و این شهرک به گونه ای طراحی شده که این ارتباط را تعمیق می بخشد. تمامی دفاتر ایجاد شده در شهرک حمل و نقل اماکن خاصی را برای اسکان و پذیرایی از رانندگان در محل دفتر خود طراحی کرده اند ضمن اینکه احداث هتل نیز در طرح توسعه شهرک دیده شده است.

  رئیس کانون انجمن های صنفی کارفرمایان حمل ونقل افزود : دسترسی آسان به این شهرک از طریق بزرگراه ها و کمربندی های موجود در اطراف تهران این امکان را به کامیون های ورودی به تهران از شمال ،جنوب،شرق و غرب تهران می دهد که در تمام ساعات شبانه روز بدون ورود به محدوده شهر تهران به وارد شهرک شده و به تخلیه و بارگیری کالا بپردازند. هم اکنون بهره برداری از فاز نخست شهرک در انتظار افتتاح پل دسترسی شهرک است که از سوی سازمان راهداری و حمل ونقل استان تهران درحال احداث است و مراحل پایانی خود را طی می کند.

  وی رکود حاکم بر فعالیتهای اقتصادی و تسریع آن به بخش حمل و نقل را یکی از عوامل کندی تکمیل این طرح عنوان کرد و گفت : با وجود همه مشکلات به تمامی شرکتها و موسسات حمل و نقل کالا براساس زمان مندرج دفترچه قرارداد تنظیم شده حداکثر یکسال مهلت داده شده تا نسبت به تکمیل دفاتر خود در شهرک اقدام کنند.
  مطالب مرتبط

  رشد ۸۷ درصدی میزان بار جابه‌جا شده توسط ناوگان حمل و نقل جاده‌ای طی دو دهه اخیر

  رشد ۸۷ درصدی میزان بار جابه‌جا شده توسط ناوگان حمل و نقل جاده‌ای طی دو دهه اخیر

  طی دو دهه اخیر تعداد پایانه‌های بار و شهرک‌های حمل و نقل به میزان ۵۵ درصد ، شرکت‌ها و مؤسسات فعال حمل و نقل کالا به میزان ۱۱ درصد و تعداد تشکل‌های صنفی بخش حمل و نقل کالا به میزان ۶۱ درصد رشد داشته است .

  |

  افتتاح و بهره برداری از شهرک حمل و نقل تهران در آینده نزدیک

  افتتاح و بهره برداری از شهرک حمل و نقل تهران در آینده نزدیک

  ساخت شهرک حمل‌ونقل در تهران فارغ از مزایای صنفی ، منافع اجتماعی از جمله خروج کامیون‌ها از ترافیک شهری ، حفاظت از محیط زیست و تأمین بهداشت روانی در شهر را به همراه دارد ، ولی این طرح متاسفانه تاکنون با فراز و نشیب‌های فراوانی همراه بوده است که با همت و تلاش بخش خصوصی و حمایت ...

  |

  نظرات کاربران