در حال بارگذاری ...
 • آخرین اخبار

   
 • پیشرفت 99 درصدی مترو شهر آفتاب


  معماری ایستگاه مترو شهر آفتاب، ایرانی- اسلامی و برگرفته از بنای تاریخی چهلستون اصفهان است اکنون عملیات بنای آن در دست احداث است.

  به گزارش پایگاه اطلاع رسانی Iranway ، معاون شهردار تهران با تاکید بر اینکه عملیات احداث ایستگاه مترو شهر آفتاب با 99 درصد پیشرفت فیزیکی، اکنون در مرحله تزئینات داخلی و نصب پله برقی است، گفت عملیات تونل سازی خط مترو فرودگاه امام خمینی (ره)پیشرفت 99 درصدی مترو شهر آفتاب - پرند در ایستگاه شهر آفتاب به صورت صد در صد به اتمام رسیده است.

  سید جعفر تشکری هاشمی با تاکید بر اینکه عملیات احدث این ایستگاه هم در مراحل نازک کاری و نصب تجهیزات و پله برقی قرار دارد،‌ تصریح کرد با توجه به اینکه معماری ایستگاه مترو شهر آفتاب، ایرانی- اسلامی و برگرفته از بنای تاریخی چهلستون اصفهان است اکنون عملیات بنای آن در دست احداث است.

  به گفته معاون شهردار تهران مساحت این ایستگاه 25 هزار متر مربع و تقریباً 3 برابر ایستگاه های معمولی است که با توجه به اینکه مستقیما به داخل نمایشگاه شهر آفتاب دسترسی دارد به منظور امکان مسافرگیری از دو طرف به صورت جزیره ای ساخته شده است.

  تشکری هاشمی ادامه داد: ‌مسیر تونلی مرحله نخست پروژه خط مترو تهران- پرند به طول 5 و نیم کیلو متر به دو روش ترانشه باز و ترانشه بسته (روش اتریشی) حفاری و ساخته شده است.
  مطالب مرتبط

  دولت به تغییر سبک زندگی در شهرها کمک ویژه بکند

  دولت به تغییر سبک زندگی در شهرها کمک ویژه بکند

  به گزارش پایگاه اطلاع رسانی Iranway ، تجربه سایر کشورها نشان داده هر چقدر به سمت خودرو محوری برویم باز تمکانات و منابع بیشتری را طلب می کند ولیکن رویکرد ما انسان محوری است و با توسعه شبکه مترو ...

  |

  استقبال از همایش مهندسی حمل و نقل و ترافیک

  استقبال از همایش مهندسی حمل و نقل و ترافیک

  به گزارش پایگاه اطلاع رسانی Iranway ، دبیر علمی همایش مهندسی حمل و نقل و ترافیک دکتر صفارزاده از استقبال و ارسال مقاله به دبیرخانه کنفرانس علی رغم تاخیر در شروع کار خبر داد و همچنین برنامه ...

  |

  ظرفیت تهران برای اجرای TOD

  ظرفیت تهران برای اجرای TOD

  به گزارش پایگاه اطلاع رسانی Iranway ، معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران آقای دکتر پورسید آقایی در سومین همایش توسعه مبتنی بر حمل و نقل همگانی پیرامون ...

  |

  نظرات کاربران