در حال بارگذاری ...
 • امکان پرداخت الکترونیکی عوارض بزرگراه‌ها


  این فناوری برای اولین بار در کشور با همت وزارت راه و شهرسازی و تلاش بانک مسکن به هموطنان ارایه شده است .

  به گزارش پایگاه اطلاع رسانی Iranway ، حتما تاکنون بارها در هنگام سفر در بزرگراه‌ها با صف طویل پرداخت عوارض روبه‌رو شده اید؟ اتلاف سوخت، آلودگی هوا و از دست رفتن زمان سفر، کمترین هزینه این صف‌ها در محل عوارضی بزرگراه‌ها است.

  بانکداری الکترونیک بانک مسکن با بهره‌گیری از یک فناوری ساده و روزآمد، تمام این هزینه‌ها را یک‌جا از سر راه مسافران برداشته. با استفاده از تجهیزات پرداخت الکترونیکی، مسافران نوروزی می‌توانند بدون توقف و معطلی و بدون قرار گرفتن در صف پرداخت عوارض، از محل دریافت وجوه عوارض بگذرند.

  در این روش که صرفه‌جویی فوق‌العاده در زمان و سوخت ایجاد می‌کند، مالکان خودروها ابتدا یک برچسب الکترونیکی خریداری می‌کنند. خرید این برچسب از طریق سایت اینترنتی www.maskan-avarezi.ir، مراجعه حضوری به نمایندگان مجاز فروش برچسب یا شعب منتخب بانک مسکن امکان‌پذیر است. سپس این برچسب بارها و بارها توسط مالک خودرو شارژ شده و مورد استفاده قرار می‌گیرد؛ به این ترتیب، در هر بار گذر از محل پرداخت عوارض، کافی است خودرو از مسیر خاصی که ویژه خودروهای دارای برچسب طراحی شده و فاقد صف و معطلی است، عبور کند.

  در هنگام عبور خودرو، مبلغ عوارض از شارژ موجود در برچسب کسر می‌شود و به این ترتیب سفر هموطنان بدون ذره‌ای معطلی و توقف در بزرگراه‌ها ادامه می‌یابد.

  این فناوری برای اولین بار در کشور با همت وزارت راه و شهرسازی و تلاش بانک مسکن به هموطنان ارایه شده و بانک مسکن مبدع و ارایه‌دهنده انحصاری آن در کشور است.

  نکته مهم این که شارژ برچسب با انواع روش‌ها امکان‌پذیر بوده و نیازی به حضور در شعب بانک مسکن نیست. برای مثال می‌توان از طریق مراجعه به سایت پیشتر ذکر شده و خرید اعتبار از طریق کارت‌های عضو شبکه شتاب، از طریق خودپردازهای بانک مسکن، تلفنبانک مسکن به شماره 02164096، همراه بانک مسکن و نیز شماره‌گیری کد اختصاصی #714* از طریق کلیه خطوط ایرانسل و همراه اول، برچسب را شارژ کرد.

  فناوری‌های نوین، الزامات خاص خود را دارند و پرداخت الکترونیکی عوارض نیز از این شرایط مستثنا نیست. از جمله این الزامات می‌توان لزوم حفظ فاصله با خودروی جلویی، عدم توقف در مسیر اختصاصی پرداخت الکترونیکی عوارض، اطمینان از نصب برچسب در محل مناسب روی شیشه جلوی خودرو و الزام عبور از مسیرهای دارای تابلوی پرداخت الکترونیکی عوارض است.
  مطالب مرتبط

  دلایل عدم موافقت سرمایه‌گذاران آزادراهی با عوارض الکترونیکی

  دلایل عدم موافقت سرمایه‌گذاران آزادراهی با عوارض الکترونیکی

  اولین مشکل اخذ عوارض آزادراهی به صورت الکترونیکی، فرهنگ‌سازی است و ضرورت دارد ، پلیس با افراد خاطی برخورد داشته باشد و در کنار جریمه کردن راننده‌های خاطی، نسبت به توقیف خودروهایی که مالکان آنها اهتمامی برای پرداخت عوارض ندارند، اقدام کند.

  |

  انجام عملیات آسفالت ۱۲ کیلومتر از فاز اول راه اصلی قزوین به تنکابن طی سال جاری

  انجام عملیات آسفالت ۱۲ کیلومتر از فاز اول راه اصلی قزوین به تنکابن طی سال جاری

  عملیات اجرایی قطعات یک ، دو و سه پروژه قزوین ، الموت به تنکابن حد فاصل کیلومتر صفر تا ۶۲ با پیشرفتی حدود ۸۰ درصدی در برخی قطعات همراه بوده و برای تکمیل آنها نزدیک به ٣١٥ میلیارد تومان اعتبار نیاز دارد .

  |

  تبدیل شهر فرودگاهی امام خمینی (ره) به قطب اول حمل‌ و‌ نقل بار

  تبدیل شهر فرودگاهی امام خمینی (ره) به قطب اول حمل‌ و‌ نقل بار

  فاز پیشران منطقه آزاد تجاری شهر فرودگاهی امام خمینی با مساحت ۲۴۰ هکتار که با نام پارک کسب و کار شرقی نیز شناخته می شود ، در محدوده جنوب شرقی شهر فرودگاهی واقع شده است . این محدوده با توجه به توپوگرافی مناسب ، نزدیکی به زیرساخت های موجود و دسترسی به دفاتر موجود شهر فرودگاهی ، جهت ...

  |

  تبادل تفاهم نامه همکاری میان دبیرخانه شورایعالی مناطق آزاد تجاری و وزارت راه و شهرسازی

  تبادل تفاهم نامه همکاری میان دبیرخانه شورایعالی مناطق آزاد تجاری و وزارت راه و شهرسازی

  براساس این تفاهم نامه که بین دبیرخانه شورایعالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی و وزارت راه و شهرسازی منعقد خواهد شد ، شرکت شهر فرودگاهی امام خمینی(ره) موظف به تشکیل شرکت منطقه آزاد شهر فرودگاهی شد تا علاوه بر انجام امور منطقه آزاد ، ماموریت توسعه منطقه ویژه را نیز برعهده گیرد .

  |

  نظرات کاربران