در حال بارگذاری ...
 • آخرین اخبار

   
 • واکنش راهور به خروج ایستگاه راه‌آهن از تهران


  از نظر ما تمام پایانه‌های مسافربری اعم از هوایی، ریلی و جاده‌ای باید به حومه شهر منتقل شده و در معابر مرکزی و اصلی شهر نباشد.

  به گزارش پایگاه اطلاع رسانی Iranway ، رییس پلیس راهنمایی و رانندگی تهران بزرگ، انتقال پایانه‌های مسافربری همچون ایستگاه راه‌آهن، فرودگاه مهرآباد و ترمینال‌های اتوبوسرانی به حاشیه شهر را امری ضروری دانست.

  سردار سیدتیمور حسینی درباره پیشنهاد شهردار تهران برای انتقال ایستگاه راه‌آهن به حریم شهر تهران اظهار کرد: ما نیز در پلیس راهور با این پیشنهاد موافق بوده و از ماه‌ها قبل نظر خود در این باره را اعلام کرده بودیم. از نظر ما تمام پایانه‌های مسافربری اعم از هوایی، ریلی و جاده‌ای باید به حومه شهر منتقل شده و در معابر مرکزی و اصلی شهر نباشد.

  وی با بیان اینکه انتقال ایستگاه راه‌آهن تهران، فرودگاه مهرآباد و پایانه‌های اتوبوسرانی شرق، غرب و جنوب به حومه شهر در کاهش ترافیک می‌تواند موثر باشد، گفت: از چنین پیشنهادی حمایت کرده و معتقدیم که اگر این اتفاق بیفتد، بسیاری از جابه‌جایی‌ها و مسافرت‌های زائد درون شهری کم خواهد شد.

  رییس پلیس راهنمایی و رانندگی تهران بزرگ با اشاره به فعالیت تاکسی‌های برون‌شهری در نقاط مرکزی تهران نیز گفت: همه روزه در میدان ونک، میدان انقلاب، میدان تجریش، سه‌راه تهرانپارس، پارک‌وی و... شاهد فعالیت تاکسی‌ها و بعضا خودروهای شخصی هستیم که به مقاصد کرج، شهریار و... مسافران را جابه‌جا می‌کنند که از نظر ما این پایانه‌های تاکسیرانی با این مقاصد نیز باید به حومه شهر منتقل شوند.

  حسینی با تاکید بر اینکه نیازمند اصلاحاتی در این زمینه هستیم ، خاطرنشان کرد: در نقاط مرکزی پایتخت نباید ایستگاه‌های مسافرت‌های برون‌شهری قرار داشته باشد، بنابراین معتقدیم که ساماندهی و جانمایی مکان‌های جدید برای ایستگاه‌های راه‌آهن، فرودگاه مهرآباد و پایانه‌های مسافربری کاملا ضروری است.

  رییس پلیس راهنمایی و رانندگی تهران بزرگ در پایان از دستگاه‌های دخیل، همچون شهرداری تهران، شرکت راه‌آهن، شرکت فرودگاه‌ها، وزارت راه و شهرسازی و... خواست که در این زمینه به تصمیم واحد رسیده و زودتر اقدامات لازم را انجام دهند.
  مطالب مرتبط

  کاهش پروازهای زیارتی در فرودگاه‌های کشور طی خردادماه

  کاهش پروازهای زیارتی در فرودگاه‌های کشور طی خردادماه

  در این ماه ۳۰ هزار و ۵۰۶ پرواز داخلی انجام شده است که نسبت به اردیبهشت ۵ درصد کاهش و نسبت به خرداد سال گذشته ۳ درصد کاهش نشان می‌دهد . همچنین ۵ هزار و ۸۲۳ پرواز خارجی صورت گرفته که نسبت به اردیبهشت ۶ درصد و نسبت به ماه مشابه سال گذشته ۸ درصد کاهش داشته است .

  |

  هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران رکورددار پرواز از فرودگاه مهرآباد در خرداد ماه

  هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران رکورددار پرواز از فرودگاه مهرآباد در خرداد ماه

  در ماه خرداد شرکت‌های هواپیمایی ایران‌ایر ، آسمان ، آتا ایر ، زاگرس ، کاسپین ، کارون ، قشم‌ایر ، کیش‌ایر ، ماهان ، تابان ، ایرتور ، سپهران ، پویا ایر ، ساها و معراج از فرودگاه مهرآباد به مقاصد مختلف در کشور پرواز انجام داده‌اند .

  |

  اعلام آمار شاخص‎های هوانوردی فرودگاه های کشور طی خرداد ۹۷

  اعلام آمار شاخص‎های هوانوردی فرودگاه های کشور طی خرداد ۹۷

  سهم پروازهای خارجی خرداد ۹۷ ، در فرودگاه‎های بین‎المللی تحت مالکیت شرکت فرودگاه‎ها ، نشست و برخاست ۵۶۸۵ فروند هواپیما است که طی آن بیش از ۷۷۳ هزار مسافر اعزام و پذیرش و بیش از ۱۵ میلیون کیلوگرم بار ارسال و پذیرش شده‎است .

  |

  نظرات کاربران