در حال بارگذاری ...
 • آخرین اخبار

   
 • سرمایه‌گذاری فولکس برای کامیون‌های دیجیتالی


  این برند معتقد است چنین سیستمی به کاهش مصرف دیزل و آلایندگی دی‌اکسیدکربن در حمل‌و‌نقل جاده‌ای بار کمک می‌کند.

  به گزارش پایگاه اطلاع رسانی Iranway ، واحد کامیون فولکس واگن در راستای تمایل فزاینده کامیون سازان به اتوماسیون در حمل‌و‌نقل جاده‌ای تا پایان دهه جاری حدود نیم میلیارد یورو برای تقویت امکانات دیجیتال خودروهای سنگین هزینه خواهد کرد. دایملر که رقیب آلمانی فولکس واگن است در زمینه کامیون خودران پیشتاز بوده و با اشاره به بهبود ایمنی راننده و بهره‌وری در مصرف سوخت در سیستم‌های خودران، پیش‌بینی می‌کند که این فناوری بر موانع حقوقی در حمل‌و‌نقل جاده‌ای بار چیره شود.

  فولکس واگن که پیش از افشای رسوایی آلایندگی دیزلی در سپتامبر گذشته تقویت فعالیت‌های بخش کامیون‌سازی خود را آغاز کرده بود ، برای بهبود وجهه خود و پشت‌سر گذاشتن رسوایی اخیر درصدد معرفی فناوری‌های جدید و دیجیتالی‌سازی کامیون‌های سنگین است . گروه کامیون و اتوبوس فولکس واگن اعلام کرده است ظرف پنج سال آینده چند صد میلیون یورو در زمینه امکانات دیجیتالی هزینه خواهد کرد و در نظر دارد ارتباط حسگرهای داخلی با ترمز اتوماتیک و سایر سیستم‌ها را بهبود دهد. برند MAN که به همراه برند سوئدی اسکانیا بخشی از این گروه است ، قصد دارد در رویدادی که در مونیخ برگزار می‌شود امکان استفاده از سیستمی را نشان می‌دهد که در آن کاروانی از کامیون‌های نیمه اتوماتیک به‌دنبال کامیونی که توسط راننده هدایت می‌شود حرکت می‌کنند . این برند معتقد است چنین سیستمی به کاهش مصرف دیزل و آلایندگی دی‌اکسیدکربن در حمل‌و‌نقل جاده‌ای بار کمک می‌کند.
  مطالب مرتبط

  توقف تولید خودروهای DS4 و DS5 به دلیل فروش ضعیف

  توقف تولید خودروهای DS4 و DS5 به دلیل فروش ضعیف

  طبق آخرین آمار ، فروش خودروهای دی اس در سال جاری ۳۸.۵ درصد نسبت به سال گذشته افت داشته و در این بین ، بدترین آمار به خودروی DS5 اختصاص دارد . این خودرو در سال اخیر فقط ۵ هزار و ۷۳۸ دستگاه فروش داشت که آمار خیلی بدی محسوب می‌شود .

  |

  افزایش ۲۰ درصدی ترانزیت کالا از کشور

  افزایش ۲۰ درصدی ترانزیت کالا از کشور

  اگر چه اعتقاد بر این است که ترانزیت به متولی خاصی نیاز ندارد اما معاونت حمل و نقل وزارت راه و شهرسازی می تواند به عنوان متولی نقش ایفا کند .

  |

  نظرات کاربران