در حال بارگذاری ...
 • واگذاری ساخت مترو کرمان به قرارگاه قائم


  تا اتمام این پروژه جمعیت شهر کرمان از 800 هزار نفر به یک میلیون نفر می رسد.

  به گزارش پایگاه اطلاع رسانی Iranway ، ساخت مترو شهر کرمان به قرارگاه قائم (عج) وابسته به قرارگاه خاتم الانبیا (ص) واگذار شد.
   
  علیرضا رزم حسینی، درخصوص امضای موافقت‌نامه مترو شهر کرمان با قرارگاه قائم (عج) اظهار داشت: قرارگاه قائم (عج) وابسته به قرارگاه خاتم الانبیا (ص) است و همزمان ساخت مترو فارس، تبریز، مشهد و اصفهان نیز در اختیار این قرارگاه است خطوط مترو فارس و مشهد اجرا شد.
   
  وی با بیان اینکه «یک‌هزار و 500 میلیارد تومان اعتبار برای متروی کرمان پیش‌بینی شده‌است» : علی‌رغم اینکه بسته مالی این پروژه در حال تهیه و تدوین است، هدف ما گنجاندن این پروژه در برنامه ششم توسعه به منظور ترسیم آینده‌ای روشن برای شهر کرمان است.
   
  استاندار‌ کرمان در پاسخ به منتقدین پروژه متروی شهر کرمان تصریح کرد: تا اتمام این پروژه جمعیت شهر کرمان از 800 هزار نفر به یک میلیون نفر می رسد. همچنین از نظر کارشناسان حوزه حمل‌ونقل عمومی تهران بهترین گزینه برای شهر کرمان مترو است.
   
  وی با اشاره به اینکه بعضی از منتقدین نگران سطح بالای آب های زیر سطحی شهر کرمان هستند اظهار داشت: قرارگاه قائم (عج) با توجه به اجرای همزمان پروژه مترو تبریز و مواجهه با شرایط همسان در کرمان، دستگاهی ویژه این کار خریداری و وارد کشور کرده است.
   
  رزم حسینی ضمن ابراز امیدواری نسبت به اجرای پروژه مترو کرمان در دولت یازدهم یادآور شد: با توجه به بهبود وضعت بودجه عمرانی کشور در سال آینده و افزایش سرعت اجرای کار، انتظار ما شروع کار توسط پیمانکار این پروژه است.
  مطالب مرتبط

  توجه خاص به صنعت هوانوردی در قانون برنامه ششم توسعه

  توجه خاص به صنعت هوانوردی در قانون برنامه ششم توسعه

  باید شرایط و مسائل پیش آمده برای کشور را به فرصت تبدیل کنیم و و با وجودی که از نظر اقتصادی مشکلاتی به وجود آمده است اما می‎توانیم از ظرفیت‎های معطل مانده موجود در کشور بهره‎برداری کنیم و آنها را به فرصت بدل کنیم .

  |

  جزئیات دویست و هشتمین نشست شورایعالی هماهنگی ترابری کشور

  جزئیات دویست و هشتمین نشست شورایعالی هماهنگی ترابری کشور

  در حال حاضر ۲۵ هزار واگن در ناوگان باری حمل‌ونقل ریلی کشور فعالیت دارند که قرار است طبق برنامه ششم توسعه به ۵۸ هزار واگن افزایش یابد ؛ اما با توجه به ظرفیت تولید سالانه ۱۶۰۰ دستگاه واگن از سوی سه تولیدکننده داخلی حداقل ۱۵ سال زمان لازم است .

  |

  رشد ۲۵ درصدی تناژ بارگیری کالا در راه آهن آذربایجان شرقی

  رشد ۲۵ درصدی تناژ بارگیری کالا در راه آهن آذربایجان شرقی

  بدون شک TOD نقش بسزایی در رشد و پیشرفت استاندارد . راه‌آهن تبریز و ایستگاه جلفا در بهترین محدوده شهری از نظر ترددی و مکانی قرار دارند که نزدیک به ۴ کیلومتر جاده اصلی کمربندی جاده ترانزیت با راه‌آهن اشتراک دارند که از نظر جذب سرمایه‌گذاری می توان به بهترین شکل کار کرد . در جلفا ...

  |

  نظرات کاربران