در حال بارگذاری ...
 • نهایی شدن ساخت 26 فروند شناور تجاری و خدماتی


  10 پروژه سرمایه گذاری جهت ساخت شناورهای تجاری برای به کار گیری در آب های جنوبی در سازمان بنادر و دریانوردی به تصویب رسیده است .

  به گزارش پایگاه اطلاع رسانی Iranway ، ساخت 10 فروند شناور تجاری و 12 فروند شناور خدماتی در آبهای جنوبی و 2 فروند شناور تجاری در آبهای شمالی تصویب شده است.

  مشاور رئیس سازمان بنادر و دریانوردی و دبیر کمیته وجوه اداره شده این سازمان  گفت : مجموع ارزش این 12 فروند شناور 135 میلیارد تومان برآورد شده است و سرمایه گذاران برای دریافت تسهیلات به بانک های عامل معرفی شده اند.
   
  دبیر کمیته وجوه اداره شده سازمان بنادر و دریانوردی خاطرنشان کرد : کل ظرفیت این شناورهای خدماتی 39 هزار و 300 اسب بخار است.
  10 پروژه سرمایه گذاری جهت ساخت شناورهای تجاری برای به کار گیری در آب های جنوبی در سازمان بنادر و دریانوردی به تصویب رسیده است . این پروژه ها جهت دریافت تسهیلات بانکی صفر درصد از محل وجوه اداره شده سازمان بنادر و دریانوردی به بانک های مربوطه معرفی شده است. در مجموع ارزش این شناورهای تجاری، 70 میلیارد تومان است که 80 درصد آن از محل تسهیلات بانکی و 20 درصد بقیه ، آورده سرمایه گذار خواهد بود. این 10 فروند شناور تجاری در مجموع ظرفیت حمل 63 هزار تن بار را خواهد داشت. تمام این شناورهای باری با شرکت های کشتی سازی داخلی ساخته می شود.

   

   

  وی در ادامه گفته های خود از تصویب ساخت دو فروند شناور تجاری جهت به کارگیری درآبهای دریای خزر با استفاده از تسهیلات محل وجوه اداره شده سازمان بنادر و دریانوردی خبر داد. ارزش این شناورهای تجاری 31 میلیارد تومان برآورد شده است که 20 درصد آن آورده سرمایه گذار و 80 درصد آن را سازمان بنادر و دریانوردی در قالب وام صفر درصد تامین می کند. ظرفیت حمل کالای این دو فروند شناور تجاری، 9 هزار و 800 تن خواهد بود.

  وی همچنین درباره پروژه های بندری که قرار است سرمایه گذاران بخش خصوصی انجام دهند و به تصویب سازمان بنادر و دریانوردی رسیده است، گفت: هشت پروژه تجهیزات بندری در بنادر شمالی و جنوبی کشور در دست انجام است.

  ارزش این هشت پروژه در مجموع 24 میلیارد تومان است که سرمایه گذاران بخش خصوصی با حمایت سازمان بنادر و دریانوردی تامین می کنند. تمام شناورهای تجاری، مسافربری، تفریحی و خدماتی ذکر شده قرار است در شرکت های کشتی سازی داخلی ساخته شود. همین امر باعث رونق اشتغالزایی و توسعه فعالیت های صنایع کشتی سازی در داخل خواهد شد.

  وی نقش سازمان بنادر و دریانوردی را در رونق صنایع کشتی سازی بسیار با اهمیت دانست و گفت: اعطای وام های صفر درصد از محل وجوه اداره شده سازمان بنادر و دریانوری، اشتغالزیایی کمک به صنعت شناور سازی و تردد ایمن را به همراه خواهد داشت.

  دبیر کمیته وجوه اداره شده سازمان بنادر و دریانوردی خاطرنشان کرد : همچنین افزایش تعداد شناورهای مسافربری موجب افزایش سفرهای دریایی می شود که باعث خواهد شد مردم با فرهنگ دریانوردی و سفرهای دریایی بیش از پیش آشنا شوند.
  مطالب مرتبط

  صدور بیش از ۷ هزار فقره سند دریانوردی در استان هرمزگان طی ۹ ماه سال جاری

  صدور بیش از ۷ هزار فقره سند دریانوردی در استان هرمزگان طی ۹ ماه سال جاری

  بر اساس الزامات کنوانسیون سازمان جهانی کار تمامی دریانوردان برای فعالیت‌های حرفه‌ای خود ملزم به داشتن شناسنامه دریانوردی هستند ، از این رو از ابتدای سال ۹۷ تاکنون ، دو هزار و ۳۰۰ فقره شناسنامه دریانوردی در هرمزگان صادر شده است .

  |

  کتاب بندر و کشتی سازی در ایران

  کتاب بندر و کشتی سازی در ایران

        نام لاتین : Seaport & Shipyard in Iran     مقدمه   بنا بر اعتقاد بیشتر مورخان و باستان شناسان ، اولین نشانه های تمدن بشری در سرزمین هایی یافت شده که ...

  |

  صادرات بیش از ۷ میلیون تن کالا از طریق بندر امام خمینی (ره)

  صادرات بیش از ۷ میلیون تن کالا از طریق بندر امام خمینی (ره)

  به دنبال رضایت صاحبان کالا و بازرگانان از کیفیت مطلوب ارائه خدمات بندری در این بندر بزرگ تجاری کشور که از طریق فراهم‌آوردن تجهیزات و فضای انبارش مناسب و بهره‌گیری از نیروهای مجرب عملیاتی حاصل شده ، شاهد روند رو به‌رشد صادرات غیرنفتی بوده‌ایم .

  |

  نظرات کاربران