در حال بارگذاری ...
 • آخرین اخبار

   
 • شروع مهندسی معکوس «خودرو سبز» در کشور


  این خودرو به نام لیف (LEAF) ساخت شرکت نیسان ژاپن و یکی از پرفروش ترین خودروی های برقی در سطح جهان است.

   به گزارش پایگاه اطلاع رسانی  Iranway ،  معاون برنامه ریزی و امور اقتصادی وزیر نیرو از آغاز مهندسی معکوس نخستین خودرو سبز در کشور خبر داد.

  حمل و نقل سبز یا همان بدون آلودگی مدتی است در مرکز توجه سیاستگذاران شهری قرار گرفته و با روندی فزاینده رو به پیشرفت است. پرواز موفقیت آمیز هواپیمای خورشیدی Solar Impulse2، ورود اتومبیل های خودران به عرصه خیابان ها و دستاوردهای فوق العاده شرکت ها در افزایش بهره وری سوخت های مختلف از مواردی است که این مساله را تایید می کند.

   

   

  استفاده از خودروهای الکتریکی در جهان با توجه به سازگاری این خودروها با شرایط زیست محیطی، رو به افزایش است.

  «علیرضا دائمی» درباره وارد کردن نخستین نمونه خودروهای برقی ساخت شرکت نیسان ژاپن به کشور، گفت: متخصصان ایرانی با مهندسی معکوس به دنبال دستیابی به فناوری این خودروها هستند تا در آینده نزدیک شاهد توسعه خودروهای خورشیدی و الکتریکی در کشور باشیم.

  وی افزود: مطابق برنامه ریزی انجام شده، در برنامه ششم توسعه بخشی از خودروهای با سوخت فسیلی و موتورهای حرارتی کشور با خودروهای سبز جایگزین می شوند که کاهش آلودگی هوا و کاهش مصرف انرژی را به دنبال خواهد داشت.

  این خودرو به نام لیف (LEAF) ساخت شرکت نیسان ژاپن و یکی از پرفروش ترین خودروی های برقی در سطح جهان است.

  این خودرو با هر بار شارژ، مسافتی به طول 127 کیلومتر را می پیماید و به عنوان یک خودرو سبز فاقد هرگونه آلودگی هوا و صداست.
  مطالب مرتبط

  اهتمام ویژه دولت به توسعه حمل و نقل ریلی درون شهری

  اهتمام ویژه دولت به توسعه حمل و نقل ریلی درون شهری

  استفاده از دوچرخه در شهرهای ما رونق نگرفته و مردم از این وسیله فقط به عنوان سرگرمی ، تفریح و ورزش استفاده می کنند . برای استفاده از دوچرخه ، امکانات و شبکه خوبی در کشور وجود ندارد و مردم براحتی نمی توانند از دوچرخه استفاده کنند .

  |

  الیز خودرو پیشگام در حمل و نقل پاک

  الیز خودرو پیشگام در حمل و نقل پاک

  به گزارش پایگاه اطلاع رسانی Iranway ، امروزه غول آلودگی هوا برای همه مشهود هست و یکی از راه های برطرف کردن این معضل استفاده از ناوگان برقی می باشد . مجموعه ...

  |

  نظرات کاربران