در حال بارگذاری ...
 • هدف‌گذاری برای تامین ۲ میلیون صندلی قطار در سال

  تلاش می‌کنیم ماهانه یک رام قطار بازسازی شده و وارد ناوگان شود.

  به گزارش پایگاه اطلاع رسانی Iranway ،  مدیرعامل شرکت قطارهای مسافری فدک در مراسم ورود پنج رام قطار به ناوگان ریلی‌ و طرح‌های توسعه‌ای ایستگاه راه‌آهن تهران، اظهار داشت: شرکت قطارهای فدک 200 دستگاه واگن مسافری دسته دوم از کشور آلمان با عمر متوسط 12 سال وارد می‌کند.

  مهدی معصومی با بیان اینکه این قطارها توسط شرکت هلدینگ فدک بازسازی شده است، اظهار داشت: این بازسازی‌ها متناسب با مسیرهای ریلی کشور و هویت ایرانی انجام شده است.

  مدیرعامل شرکت قطارهای مسافری فدک با بیان  اینکه روز 29 آذر ماه اولین رام از قطارهای پنج ستاره فدک وارد ناوگان ریلی کشور شد، گفت: تلاش می‌کنیم ماهانه یک رام قطار بازسازی شده و وارد ناوگان شود.

   

   

  معصومی با بیان اینکه هر رام قطار 8 تا 10 دستگاه واگن است، گفت: در سه ماه اخیر نیز بازسازی سه رام قطار انجام شد و این قطارهای پنج ستاره امروز وارد ناوگان ریلی کشور شد.

  وی با بیان اینکه برای نوروز امسال 24 هزار صندلی قطار آماده کرده‌ایم، گفت: در حال حاضر 4 رام قطار متعلق به شرکت فدک در ناوگان ریلی کشور فعال است که در مسیر تهران - مشهد سیر می‌کند.

  مدیرعامل شرکت قطارهای مسافری فدک افزود: برنامه‌ریزی کرده‌ایم ماهانه یک قطار وارد ناوگان ریلی کشور کنیم در این راستا 16 رام قطار دیگر شامل حدود 200 دستگاه واگن تا 16 ماه آینده وارد ناوگان خواهیم کرد.

  معصومی گفت: تعداد واگن‌های درجه یک 4 تخته ناوگان ریلی کشور در حال حاضر 600 دستگاه واگن است که با احتساب 200 دستگاه واگن پنج ستاره قطارهای فدک، این رقم به 800 دستگاه واگن می‌رسد.

  وی بیان کرد: کل 200 دستگاه واگن‌های مسافری این شرکت ریلی جمعاً سالانه 2 میلیون صندلی در ناوگان ایجاد می‌کند.
  مطالب مرتبط

  بهره برداری از فیدر تخلیه و بارگیری ترکیبی ایستگاه راه آهن بناب

  بهره برداری از فیدر تخلیه و بارگیری ترکیبی ایستگاه راه آهن بناب

  برای آماده سازی فیدر بناب ۱.۲ میلیارد تومان سرمایه گذاری شده است و طبق برنامه ریزی این فیدر در مدت دو ماه آماده عملیات تخلیه و بارگیری شده است و به طور متوسط روزانه ۳۰ واگن باری می تواند در این فیدر تخلیه و یا بارگیری شود .

  |

  زیرساخت‌های حمل‌ونقل ریلی در کشور نیاز به توسعه دارد

  زیرساخت‌های حمل‌ونقل ریلی در کشور نیاز به توسعه دارد

  با حمایت از تولید داخلی و واحدهایی که صنعت حمل‌ونقل ریلی را تشکیل داده و تولیدکننده واگن هستند (چه مسافری چه باری) از ظرفیت توان داخلی استفاده کنیم و همراه با انتقال تکنولوژی به داخل کشور ، از ظرفیت تکنولوژی و دانش که در کشور وجود دارد استفاده و یک اشتغال پایدار را در این صنعت ...

  |

  نظرات کاربران