در حال بارگذاری ...
 • آخرین اخبار

   
 • ۹ درخواست خارجی برای سرمایه‌گذاری در بندر شهید رجایی


  در قراردادهای رسمی دو مولفه رقابت و آموزش به نیروهای داخلی برای ایران بسیار مهم و انکار ناپذیر است.

  به گزارش پایگاه اطلاع رسانی Iranway ، وزیر راه و شهرسازی در دیدار با رئیس فدراسیون بین‌المللی مهندسان مشاور (فیدیک) از دریافت بیش از ۹ درخواست خارجی برای سرمایه‌گذاری در بندر شهید رجایی خبر داد و گفت: در قراردادهای رسمی دو مولفه رقابت و آموزش به نیروهای داخلی برای ایران بسیار مهم است.

  جی‌وان‌لی رئیس فدراسیون بین‌المللی مهندسان مشاور ﴿فیدیک﴾ و دو عضو هیأت رئیسه جامعه مهندسان مشاور ایران روز چهارشنبه ۱۲ اسفند با حضور در ساختمان شهید دادمان وزارت راه و شهرسازی با دکتر عباس آخوندی ملاقات کردند.

  در این دیدار وزیر راه و شهرسازی گفت: هم‌اکنون پروژه‌های زیرساختی حمل و نقلی مهمی در ایران در سطح جهانی قابل اجرا است. ایران بر اجرای تمام پروژه‌ها از طریق سیستم رقابتی بسیار تاکید دارد. ضمن اینکه سرمایه‌گذاری مالی پروژه‌ها در ایران یکی از موضوع‌های بسیار مهم و قابل مذاکره است که به روش‌های مختلف BOT، BLT ،PPP و توافق‌های مالی مرسوم بین‌المللی اجرا می‌شوند.

  وی همچنین به دیدار خود با «جو هیونگ هوان»  وزیر تجارت ، صنعت و انرژی کره جنوبی اشاره کرد و گفت: علاوه بر این با به ثمر رسیدن مذاکرات هسته‌ای ایران و کشورهای ۱+۵ ٬ بسیاری از مسئولان ارشد و وزرای کشورهای مختلف جهان به ایران سفر کردند و مذاکراتی پیرامون نحوه‌ همکاری‌های دوجانبه داشتند. در حال بررسی مذاکرات و تفاهم‌های مطرح شده با طرف‌های خارجی هستیم تا چگونگی سطوح همکاری با طرف‌های مورد مذاکره را تحلیل و بررسی کنیم به عنوان مثال در بندر شهیدرجایی ترمینال‌های اصلی بار وجود دارد که می‌خواهیم با توسعه ترمینال‌های کانتینری این بندر، ظرفیت آنها را به ۲۴ میلیون TEU کانتینر افزایش دهیم.

  آخوندی با بیان اینکه تاکنون بیش از ۹ درخواست برای سرمایه‌گذاری در بندر شهید رجایی از سوی کشورهای مختلف دریافت شده گفت: اطمینان داریم شرکت‌های بزرگ دیگری نیز برای سرمایه‌گذاری در این پروژه‌ها اعلام آمادگی کنند.

  وی همچنین به توسعه ترمینال‌های مسافری فرودگاه‌های شهرهای تهران، مشهد، اصفهان، شیراز، بوشهر و اهواز اشاره کرد و گفت: در قراردادهای رسمی دو مولفه رقابت و آموزش به نیروهای داخلی برای ایران بسیار مهم و انکار ناپذیر است.

  جی وان لی رئیس فدراسیون بین‌المللی مهندسان مشاور ﴿فیدیک﴾ نیز در این دیدار ضمن اعلام آمادگی برای همکاری با ایران موضوع ضمانت‌های صادارتی و وارداتی از سوی دولت ایران را بسیار مهم عنوان کرد و گفت: امروز مراودات بین المللی ایران و کره جنوبی حدود ۵ میلیارد یورو در سال است.
  مطالب مرتبط

  رونمایی یک شرکت دانش بنیان در نمایشگاه بین‌المللی حمل‌ونقل ریلی

  رونمایی یک شرکت دانش بنیان در نمایشگاه بین‌المللی حمل‌ونقل ریلی

  حضور ۲۹ شرکت در این نمایشگاه حاکی از زنده و پویا بودن آن است و ما به آینده صنعت ریلی خوشبین هستیم . البته در پایان این نمایشگاه یک گزارش کامل از قراردادهای منعقد شده در طول دوره برگزاری ارائه خواهد شد .

  |

  انجام عملیات جابجایی کالا در بنادر هرمزگان به صورت شبانه روزی

  انجام عملیات جابجایی کالا در بنادر هرمزگان به صورت شبانه روزی

  ارائه خدمات الکترونیکی و فعالیت های مبتنی بر فناوری از سالها پیش تاکنون در این اداره کل در حال انجام است و نرم افزارهایی نظیر سامانه جامع دریایی ، سامانه جامع کانتینری موسوم به CCS و سامانه جامع کالاهای جنرال کارگو موسوم به GCOMS بخش زیادی از نیازها و دغدغه های مشتریان را برطرف ...

  |

  نظرات کاربران