در حال بارگذاری ...
 • آخرین اخبار

   
 • تخلیه و بارگیری ۱۲۰ میلیون و ۳۷۹ هزار تن کالا در بنادر کشور


  آمار تخلیه و بارگیری کانتینر در ۱۱ ماه سال جاری ۱ میلیون ۹۳۰ هزار و ۶۰۰ TEUبود.

  به گزارش پایگاه اطلاع رسانی Iranway ، از ابتدای سال ۹۴ تا پایان بهمن‌ماه ۱۲۰ میلیون و ۳۷۹ هزار و ۸۶۸ تن کالا در کل بنادر ایران تخلیه و بارگیری شد. از این آمار ۷۸ میلیون و ۵۷۳ هزار و ۳۵۵ تن سهم کالاهای غیر نفتی و ۴۱ میلیون و ۸۰۶ هزار و ۵۱۳ تن مربوط به کالاهای نفتی بود که عملیات بخش کالاهای نفتی رشد ۳ درصدی را نسبت به مدت مشابه سال گذشته داشت.

  تخلیه و بارگیری کالاهای غیرنفتی

  در مدت یادشده حجم تخلیه کالاهای غیرنفتی ۳۸ میلیون و ۷۸۵ هزار و ۷۵۶ تن و سهم  بارگیری این کالاها ۳۹ میلیون و ۷۸۷ هزار و ۵۹۸ میلیون تن گزارش شد. همچنین سهم واردات و صادرات کالاهای غیر نفتی در بنادر کشور به ترتیب ۳۰ میلیون و ۸۷۰ هزار و ۶۴۷ تن و ۳۳ میلیون و ۵۲۹ هزار و ۸۱۸ گزارش شد . آمار ترانزیت کالاهای غیرنفتی در ۱۱ ماه امسال از بنادر ایران ۴ میلیون و ۲۵۷ هزار و ۷۵۸ تن بود.

  تخلیه و بارگیری کالاهای نفتی

  طی ۱۱ ماه سال جاری در بنادر کشور ۱۹ میلیون و ۱۴ هزار و ۵۲۴ تن کالای نفتی تخلیه و ۲۲ میلیون و ۷۹۱ هزار و ۹۸۹ تن کالای نفتی بارگیری شد که بخش بارگیری این کالاها پیشرفت ۱۵.۳ درصدی داشت.

  سهم واردات و صادرات کالاهای نفتی هم به ترتیب ۲ میلیون و ۲۷۵ هزار و ۹۰۵ و ۱۳ میلیون و ۷۵۸ و هزار  ۸۷ تن گزارش شد که صادرات کالاهای نفتی پیشرفت ۳۳.۴ درصدی داشت . ترانزیت کالاهای نفتی نیز ۴ میلیون و ۳۵۱ هزار و ۸۰۷ تن کالا در ۱۱ ماه سال جاری گزارش شد.

  آمار تخلیه و بارگیری کانتینر در ۱۱ ماه سال جاری ۱ میلیون ۹۳۰ هزار و ۶۰۰ TEUبود. همچنین جابه‌جایی مسافر در ۱۱ ماه گذشته ۱۵ میلیون و ۱۱۷ هزار و ۴۳۴ نفر گزارش شد.
  مطالب مرتبط

  توسعه و تجهیز بندر چابهار ضرورتی اجتناب‌ناپذیر

  توسعه و تجهیز بندر چابهار ضرورتی اجتناب‌ناپذیر

  با اعمال و اجرایی نمودن تخفیفات موجود از قبیل تخفیف در حقوق ، عوارض و هزینه‌های بندری به کشتی‌های لاینر تا مرز ۹۰ درصد و تخفیف اجاره ثابت زمین در طرح‌های سرمایه‌گذاری بلندمدت ، سرعت ، سهولت و کاهش هزینه‌های ترانزیت ، صادرات و واردات کالا در بندر چابهار محقق خواهد کرد .

  |

  تسهیل تردد کالا و مسافر در کشور با احداث کریدورهای ۱۰ گانه

  تسهیل تردد کالا و مسافر در کشور با احداث کریدورهای ۱۰ گانه

  وزارت راه و شهرسازی اکنون به دنبال تکمیل این کریدورهای ۱۰ گانه در شبکه راه های کشور است و ضروری است مجلس و دولت با اختصاص منابع مورد نیاز مالی در بودجه سالیانه کشور ، زمینه تکمیل این کریدورهای های مهم شمال - جنوب ، شرق - غرب و منطقه مرکزی ایران را فراهم کند تا علاوه بر تسهیل تردد ...

  |

  نظرات کاربران