در حال بارگذاری ...
 • تکذیب ارسال درخواست خرید هواپیما از برزیل به سازمان هواپیمایی


  ایران تاکنون قرارداد خرید 118 هواپیما از شرکت ایرباس و 20 فروند هواپیما از شرکت ای.تی.آر را منعقد کرده است.

  به گزارش پایگاه اطلاع رسانی Iranway ، مشاور رئیس سازمان هواپیمایی کشوری گفت: تاکنون هیچ درخواستی از شرکت های هواپیمایی کشور درباره خرید هواپیما از شرکت برزیلی «امبرائر» به این سازمان ارسال نشده است.

  رضا جعفرزاده افزود: سازمان هواپیمایی کشوری به دنبال خرید هواپیما نیست بلکه شرکت های هوایی به صورت مستقیم وارد مذاکرات با شرکت های سازنده هواپیما می شوند. شرکت ها پس از توافق نهایی، برای اخذ مجوزهای لازم موضوع را به سازمان هواپیمایی کشوری گزارش می دهند.

  وی با بیان اینکه نظارت بر فعالیت شرکت های هوایی از وظایف ذاتی و نظارتی سازمان هواپیمایی کشوری است، گفت: به همین منظور فضای لازم برای انجام مذاکرات بین سازندگان هواپیما و شرکت های هوایی فراهم است. همه شرکت های هوایی در کشور با توجه به آگاه بودن از نیازهای ناوگان هوایی، برای انتخاب نوع هواپیما می توانند با شرکت های سازنده وارد مذاکره شوند. پس اجرایی شدن برجام دو نگاه برای تامین ناوگان هوایی مورد نیاز کشور مورد توجه قرار گرفت؛ یکی تلاش شرکت های خارجی سازنده هواپیما برای بدست آوردن بازار ایران و دیگری تامین نیاز شرکت های داخلی برای خرید ناوگان هوایی بود. در سفر رئیس جمهوری به اروپا، استقبال شرکت ایرباس برای فروش هواپیما به ایران و همپنین برگزاری اجلاس هوانوردی تهران 2016 و همایش بین المللی توسعه صنعت هوایی و فرودگاهی ایران، منجر به تلاش سایر سازندگان هواپیما برای مذاکره با شرکت های هوایی کشورمان شد. براین اساس احتمال دارد شرکت برزیلی «امبرائر» نیز به دنبال مذاکره با شرکت های هواپیمایی ایران باشد.

  هفته گذشته خبرگزاری رویترز اعلام کرد که یک مقام برزیلی گفته ایران علاقه مند به خرید 50 هواپیما از این کشور است؛ همچنین احتمال دارد برای خرید 100 هزار تاکسی گازسوز به این کشور سفارش دهد.

  ایران تاکنون قرارداد خرید 118 هواپیما از شرکت ایرباس و 20 فروند هواپیما از شرکت ای.تی.آر را منعقد کرده است.
  مطالب مرتبط

  انجام استعلام و پایش مسافران کرونایی در حمل و نقل هوایی طی ۲ مرحله

  انجام استعلام و پایش مسافران کرونایی در حمل و نقل هوایی طی ۲ مرحله

  اگر فرد به کرونا مبتلا بوده و دوران زمانی مورد نظر را نگذرانده باشد کد وی قرمز می شود و امکان صدور بلیت برای این مسافر وجود ندارد اما اگر فردی مبتلا نباشد کد وی سبز می شود و مجاز به خرید بلیت است .

  |

  نظرات کاربران