در حال بارگذاری ...
 • آخرین اخبار

   
 • آغاز پروژه برقی سازی محور تهران- مشهد با اعتبار ۶۰ هزار میلیارد ریال


  با اجرای پروژه تراک بندی محور تهران- مشهد ظرفیت مسافری آن به ۲۰ میلیون نفر مسافر خواهد رسید.

  به گزارش پایگاه اطلاع رسانی Iranway ، مدیرکل راه آهن خراسان از آغاز پروژه برقی سازی محور تهران- مشهد با اعتبار ۶۰ هزار میلیارد ریال و همچنین بهره برداری از دو پروژه تراک بندی محور تهران – مشهد و توسعه ایستگاه مسافری مشهد همزمان با حضور رییس جمهور در مشهد خبر داد.

  هادی ضیایی مهر مدیرکل راه آهن خراسان با اعلام این خبر گفت:صبح فردا و همزمان با حضور رئیس جمهور پرو‍ژه برقی کردن محور تهران- مشهد با اعتبار ۶۰ هزار میلیارد ریال آغاز خواهد شد و با اجرای این طرح ظرفیت ایستگاه های مسافری مشهد به ۳۵ میلیون نفر خواهد رسید . براساس برنامه ریزی صورت گرفته در صورت تامین مالی به موقع این پرو‍ژه ظرف مدت ۴۲ ماه آن به اتمام خواهد رسید. همزمان با آغاز این طرح بهره برداری از دو پروژه تراک بندی محور تهران- مشهد به منظور هوشمند سازی ترافیک قطارها و همچنین توسعه ایستگاه مسافری مشهد انجام خواهد شد.  با اجرای تراک بندی محور تهران- مشهد شاهد افزایش تردد قطارها تا ۲۰۰زوج قطار خواهیم بود .

  ضیایی مهر با اشاره به نیاز پروژه تراک بندی به توسعه ایستگاه های مسافری اظهار کرد: به همین منظور با توجه به برنامه ریزی صورت گرفته بهره برداری از توسعه ایستگاه مسافری مشهد همزمان با پروژه تراک بندی این محور انجام خواهد گرفت . با اجرای پروژه تراک بندی محور تهران- مشهد ظرفیت مسافری آن به ۲۰ میلیون نفر مسافر خواهد رسید.

  به گفته وی دو پروژه تراک بندی محور تهران- مشهد و توسعه ایستگاه مسافری مشهد با اعتباری بالغ بر ۳ هزار میلیارد تومان انجام شده است.
  مطالب مرتبط

  ۳.۵ برابر شدن ظرفیت حمل بار با برقی کردن راه آهن شمال

  ۳.۵ برابر شدن ظرفیت حمل بار با برقی کردن راه آهن شمال

  اخیرا نمایندگان طرف روس برای آغاز کار به مازندران آمدند و در بازدید از مسیرها ، محل راه اندازی کارگاه‌ها را بررسی کردند . قرار است عملیات کلنگ زنی پروژه برقی کردن این مسیر بعد از پایان ماه مبارک رمضان امسال به زمین زده شود .

  |

  استفاده از ظرفیت خالی خطوط ریلی شرکت راه‌آهن در شهرهای جدید

  استفاده از ظرفیت خالی خطوط ریلی شرکت راه‌آهن در شهرهای جدید

  برای شهر جدید شیرین‌شهر نیز با اتصال به ایستگاه حمید از ظرفیت ریلی خط سراسری اهواز - خرمشهر استفاده کنیم ضمنا در استان تهران اتصال شهر جدید اندیشه - شهریار - شهر قدس - تهران با مشارکت شرکت عمران وشرکت راه آهن در حال پیگیری است .

  |

  نظرات کاربران