در حال بارگذاری ...
 • آخرین اخبار

   
 • تکمیل آزادراه ساوه-همدان مهم‌ترین پروژه راهسازی


  پروژه‌های راه‌سازی شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل در دهه فجر افتتاح می‌شود.

  به گزارش پایگاه اطلاع رسانی Iranway ، معاون وزیر راه و شهرسازی از افتتاح ۴۰۹ کیلومتر پروژه‌های راه‌سازی در دهه فجر خبر داد و گفت: مهم‌ترین افتتاح پروژه ۲۸ کیلومتر باقیمانده باند جنوبی از کیلومتر ۹۵ تا ۱۲۳ آزادراه ساوه-همدان است.

  علی نورزاد با اشاره به پروژه‌های راه‌سازی شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل که در دهه فجر افتتاح می‌شود گفت: مهمترین افتتاح پروژه ۲۸ کیلومتر باقیمانده باند جنوبی از کیلومتر ۹۵ تا ۱۲۳ آزادراه ساوه-همدان است.

  وی با بیان اینکه ۳۸۱ کیلومتر نیز سایر پروژه‌های راه‌سازی هستند که در دهه فجر به بهره‌برداری می‌رسند افزود: پروژه ریلی قابل افتتاح در این ایام نداریم. از این پس با توجه به اجرایی شدن برجام کار جذب سرمایه‌گذاری خارجی تسهیل می‌شود بر همین اساس دپارتمان جذب سرمایه‌گذاری خارجی را در شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل فعال کردیم چون ۶۰۰ پروژه در زمینه راه٬ آزادراه٬ بزرگراه و حوزه ریلی داریم که اجرای این پروژه‌ها نیازمند ۶۰ هزار میلیارد تومان سرمایه است که قطعا فرصت و بازار بسیار خوبی برای جذب سرمایه‌گذاری شده است.

  معاون وزیر راه و شهرسازی درباره زمان عقد قرارداد آزادراه تبریز-مرند-بازرگان با سرمایه‌گذار ترک یادآور شد: کار تنظیم قرارداد به پایان رسید و نهایی شد و انشاءالله هفته آینده با حضور وزیر راه و شهرسازی امضا می‌شود.

  آزاد راه تبریز- مرند- بازرگان که نخستین آزاد راهی است که توسط سرمایه گذار خارجی در کشور اجرا می‌شود از نظر ترافیک بین المللی و موقعیتی که در کریدور شرقی- غربی (جاده ابریشم)، مسیر آسیا- اروپا و شبکه های بزرگراهی آسیا دارد از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است.

  براساس اعلام وزارت راه و شهرسازی، آزادراه تبریز- مرند- بازرگان بخشی از آزادراه تهران-بازرگان٬ کوتاه‌ترین مسیر جهت اتصال پایتخت کشور به مرز بازرگان است. از جمله اهداف مهم این طرح، احداث بخشی از آزادراه سراسری کریدور بین المللی شرق-غرب و شبکه بزرگراهی آسیا، کاهش مصرف سوخت، تکمیل شبکه ترانزیتی کشور و اتصال آن به مرز کشور ترکیه و کشورهای اروپایی، کاهش زمان سفر، افزایش ایمنی و کاهش تولید گازهای گلخانه ای است.

  بر اساس بررسی های انجام شده تردد روزانه برای خودروهای سواری در محور تبریز- مرند در سال ۱۳۹۸ هفده هزار خودرو سواری و برای محور مرند- بازرگان ۶ هزار و۸۰۰ خودرو پیش بینی شده است. همچنین میزان تردد روزانه برای خودروهای سواری در محور تبریز- مرند در سال ۱۴۰۸، ۲۰ هزار خودرو و در محور مرند- بازرگان ۱۲ هزار خودرو پیش‌بینی شده است؛ در ضمن تردد روزانه در سال ۱۴۱۸ برای محور تبریز- مرند، ۲۳ هزار خودروی سواری و برای محور مرند- بازرگان، ۲۰ هزار خودروی سواری برآورد شده است.
  مطالب مرتبط

  تشریح پروژه های راهسازی هدف‌گذاری شده استان کردستان در سال ۹۷

  تشریح پروژه های راهسازی هدف‌گذاری شده استان کردستان در سال ۹۷

  بهبود وضعیت راه‌های روستایی و ارتقای شاخص برخورداری از راه روستایی مناسب در رسیدن به میانگین کشوری از جمله اهداف موردنظر بوده که امسال نیز هدف‌گذاری‌های مناسب بدین منظور انجام شده و تلاشمان این خواهد بود که این مهم یعنی بهره‌مندی روستائیان عزیز از راه مناسب آسفالته و ایمن ...

  |

  برگزاری پنجمین نشست کمیته تخصصی تدوین فرهنگ اصطلاحات تخصصی راه و ترافیک پیارک

  برگزاری پنجمین نشست کمیته تخصصی تدوین فرهنگ اصطلاحات تخصصی راه و ترافیک پیارک

  ایران یکی از اعضای کمیته تخصصی تدوین فرهنگ اصطلاحات تخصصی راه و ترافیک مجمع جهانی پیارک است و هم اکنون فرهنگ و اصطلاحات راه و حمل و نقل به طور کامل به زبان فارسی ترجمه شده است و پس از تأیید دبیرخانه بین‌المللی پیارک در سایت آن مجمع قرار می‌گیرد .

  |

  نظرات کاربران